BASARILI BIR ILTICA GORUSMESI SAHIP OLMANIN ILK ON YOLU 

01 GORUSME ONCESI–  BEYANNAME VE BASVURUYU INCELEYIN Bildirinizi ve basvurunuzu gonderdikten bir sure sonra ve iltica gorusmenizden bir iki hafta once gozden gecirin. Herhangi bir hatayı daha iyi yakalayabilir ve eklenmesi gereken onemli ayrıntıları atlayıp atlamadıgınızı fark edebilirsiniz.

02 GORUSME ONCESI- GORUSME ICIN HAZIRLIKBaşvuruyu tamamen gözden geçirin ve avukatınızla, yakın aile bireylerinizle veya arkadaşlarınızla hikayenizin ayrıntılarını inceleyin. Hafızanızı yenilemeye çalışın.

03 GORUSME ONCESI- CEVIRMENINIZ HAZIR OLSUNCevirmen konusunda hazırlıklı olun. Güvende olmak sonradan uzulmekten iyidir.

04 GORUSME ONCESI- KENDINIZE IYI BAKIN VE GORUSMEYE BUYUK BIR SINAV GIBI HAZIRLANINGorusmeden onceki gece iyi uyuyun. Gorusmeye gitmeden once yemeginizi yiyin, ac gitmeyin. Iltica gorusmeleri yarım saat hatta uc saat surebilir. Bu yogun durum için yeterli enerjiye sahip olmanız gerekir. 

05 GORUSME ONCESI- SABAH ERKEN SAATTE OLABILECEK GORUSME ICIN HAZIRLIKLI OLUNGorusme sabahın erken saatlerinde ise ve sabahın erken saatlerinde uyanmaya alısık degilseniz, gorusmenin yapılacagı gunden birkaç gun oncesinde kendinizi erken uyanmaya hazırlayın. Gorusmenin yapıldıgı gun kendinize, elinizden gelenin en iyisini yapabilmeniz icin beyninizi uyandıracak (birisiyle konusmak, kahve icmek vb.) yeterli zamanı tanıdığınızdan emin olun.

06 GORUSME ONCESI-GORUSMENIN YAPILACAGI YERE GORUSME GUNUNDEN BIR YA DA IKI GUN EVVEL GIDIP, YERI OGRENIN.

Bu, size gorusme yerine ne kadar surede varacagınız ve karşılasabileceginiz herhangi bir zorluk konusunda bilgi verir. Gorusme yerine erken saatte varmayı planlayın.

 07 GORUSME SIRASINDA-EK DELILLERI VE DUZELTMELERI YANINIZDA GETIRIN

Yeni deliller, yeni destekleyici belgeler, yeni makaleler ve basvurunuza veya bildiriminize iliskin düzenlemeler varsa getirin.

 08 GORUSME SIRASINDA- ILTICA MEMURU ILE BAGLANTI KURMAYA CALISINIltica basvurusu hikayenizi ve nedenlerinizi anlaması icin iltica memuru ile baglantı kurmaya calısın. Bircok iltica memuru, gorusme sırasında not alır. Bu durumdan rahatsız olup, dikkatinizi dağıtmayın, sadece mülakata odaklanıp, sorulara cevap vermeye çalışın. 

09 GORUSME SIRASINDA- ILTICA TALEBINIZ ICIN IKI YA DA UC   ANAHTAR TEMAYI GUNDEME GETIRINArkanıza yaslanın ve neden iltica talebinde bulunduğunuz ile ilgili iki ya da uc temel noktayı dusunun. Gorusme boyunca ve ozellikle basında ve sonunda bu iki ila uc anahtar temayı tekrarlamayı unutmayın. 

10 GORUSME SIRASINDA- DUYGULARINIZI GOSTERIN  Aglayabilir ve duygularınızı belli edebilirsiniz. Sıgınma talebinizin dogrulugunu gosterecek herhangi bir duygu, korku veya dusunceyi ifade etmekten cekinmeyin.

RUBY POWERS Bir Meksikalı goçmen cocugu olan Powers, daha sonra bir Turk gocmenle evlenerek, uluslararası bir hayata yoneldi.
Belcika, Meksika, Turkiye, Ispanya ve Birlesik Arap Emirlikleri gibi ulkelerde yasamıs ve okumus olan Powers, Ispanyolca, Fransızca ve cok az Turkce bilmektedir. Gocmenlere yonelik kulturel hassasiyeti ve ilgisinin hizmet ve adalet tutkusu ile birlesmesiyle, Powers hukuk alanında kendini Gocmenlik Hukuk’una  adamıstır.

To learn more about asylum law and immigration law, contact our asylum lawyers and immigration lawyers today.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top
Scroll to Top