İltica Davanız İçin Deneyimli Bir Avukat Tutmanın Önemi

İltica Davanız İçin Deneyimli Bir Avukat Tutmanın Önemi

Kurul Onayli Gocmenlik Avukati ve İltica Avukati Ruby Powers

ABD’de iltica talebinde bulunmak bir çok zorluğu beraberinde getirir Finansal kısıtlamalar ve surecin anlaşılmamasından dolayı, bir çok kişi bir avukat tutup tutmayacağına karar veremiyor. Dosyayı avukatla gönderenlerin daha yüksek bir basari oranına sahip oldukları kanıtlanmıştır. Olumlu iltica davaları için, bu günlerde Houston Asylum Ofisi %17.5 onay oranına sahip. Bir başvuru sahibini tecrübeli bir destek almasını sağlamak için ikna etmeli.

Göçmenlik ve iltica hukuku ile uzun yıllara dayanan tecrübemizle iltica surecinin karmaşıklığını anlıyoruz. Yetkili bir göçmenlik avukatının tutulmasının nedenlerini tespit edebilmiştir. Göçmenlik avukatı, bir iltica vakasının gelişiminde hayati bir rol oynayacaktır.

İltica surecinizde gecikmelere neden olabilecek şeylerin bertaraf edilmesi adına, bir avukatın süreç boyunca size rehberlik etmesinin, başvurunuzun eksik veya yanlış olmasını önlemektir. Şirket bir avukatla birlikte, davanızı daha güçlü hale getirebilecek ve olumlu bir sonuç alma şansınızı artırabilecek önemli ve gerekli kanıtları toplamak için birlikte çalışır. Mutlaka bir avukatın katilimi çok önemlidir, çünkü başvurunuzun ret edilme riskini azaltıyor ve/veya göçmenlik mahkemesine transfer edilmesi durumunda gereklidir.

Powers Law Group’ta avukatlar, iltica gorusme surecinde

aşağıdaki desteği sağlayacaktır:

 • Mülakat için gerekli olacak ilaveleri hazırlayıp ve iltica başvurunuzu mükemmel bir şekilde destekleyecektir.
 • Sığınma talebinizi destekleyecek ayrıntılı ülke raporlarının hazırlanması.
 • Başvuranın, saatlerce prova yapmak suretiyle beklentilerini karşılamak.
 • Mülakattan önce başvuranın düşüncelerini ve hatıralarını toplama zamanını kazandıracak zorlu sorular sorarak hazırlamak.
 • Başvuru sahibinin görüşmenin ortalama suresini maksimize etmesine yardımcı olunması. Örneğin, bir iltica görüşmesinin ortalama suresi 2 ile 1 saat arasındadır; Avukat tüm bu önemli olayların bu süre içerisinde kapsanmasını sağlayacaktır.
 • Görüşmede, avukat, sığınma talebinizle ilgili olarak doğru bir rehberlik sağlamak için memurla aktif olarak temas halinde olacaktır.
 • Başvurunun göçmenlik mahkemesine gönderilmesi durumunda görüşme sırasında yapılan tüm soru ve cevapların kaydının sağlanması.
 • Başvuranın olayları unutma ihtimalinde, davasına yardımcı olacak olayları hatırlatmak.
 • Sığınma görevlisi ile başvuran arasında kısa surede çok fazla bilgi aktarım arasında köprü görevi görülmesi.
 • İltica görevlisine davanızı ve ülkenize geri dönüşü engelleyecek mevcut koşulları vurgulayacak ve özetleyecek bir kapanış beyanı sunarak iltica görüşmesine son verilmesi.
 • Sığınma sureci boyunca bir avukata sahip olmanızın sayısız olumlu yönleri vardır. Bu sureci sizin için mümkün olduğunca kolay ve hızlı bir şekilde yapmak istiyoruz.

Etkili bir yasal temsilci bu uzun yolda sizin için önemlidir. Her hangi bir sorunuz veya yorumunuz varsa bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. To learn more about asylum law and immigration law, contact our asylum lawyers and immigration lawyers today.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top
Scroll to Top